blog.simplehome.cz

Krásy orientálního nábytku

Category : Nábytek Říj 25th, 2015

Asijský či orientální nábytek se vyznačuje estetickou elegancí a jednoduchostí, symbolizuje minimalistické řešení interiéru. Pokud se rozhodnete pro asijský design, je dobré kombinovat kvalitní dřevo s kovovým materiálem a také ozdobnými dílci.

asijsky-nabytek-8

Jakmile se rozhodnete, že ve svém domě použijete právě tento styl, vyberte si koncept asijského nábytku, který bude tou nejlepší volbou a integrací, ať již tradiční nebo moderní. V designu nábytku se tyto dva prvky liší jen nepatrně. Tradiční konstrukce je obvykle vysoce kvalitní řezbářskou prací a je kladen velký důraz na její tvar a design. Zatímco moderní vzhled nábytku je jednoduchý a funkční, tradiční formy zase nabízí nevšední pojetí pro milovníky konzervativních stylů.

Dalším důležitým krokem je správný výběr doplňků a materiálů u nábytku. Tato volba je velmi důležitá pro dotvoření vnitřní atmosféry. Obecně platí, že asijský nábytek využívá ponejvíce mosaz jako hlavní materiál, pro skříňové úchyty se používá Měď.

O konstrukci asijského nábytku je známo, že se zde aplikuje úsporná přepážka nahrazující zeď. Jedná se o jakýsi paraván, díky kterému působí interiér opravdu nevšedně. Obvykle se používá u všech typů interiérů v asijském stylu. Přepážky vyrábí skuteční řemeslní mistři, většinou z tradičních papírových desek nebo lakovaných panelů.

Hlavními materiály pro orientální nábytek jsou tvrdá dřeva, jako růžové dřevo, topol, jilm a dub, protože tyto materiály působí v interiéru elegantně a dotváří celkovou masivní strukturu nábytku. Další unikátní vlastností takovýchto materiálů je možnost spojování bez pomocí hřebíků nebo šroubů.

Pokud přemýšlíte o tom, jaké zvolit barvy pro svůj orientální nábytek, doporučujeme použití typických barev exotických východních zemí, jako je zlatá, červená nebo bílá. Nicméně dnes se fantazii meze nekladou, každý si může vytvořit vlastní paletu barev ve svém interiéru, různě je kombinovat a vybarvit si dům dle vlastních představ.

SHARE :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *