blog.simplehome.cz

Bambusové podlahy – příroda ve vašem interiéru

Category : Interier design Lis 25th, 2015

Bambusové podlahy mají své místo v srdcích mnoha lidí, kteří objevili krásu alternativních materiálů, které nahrazují dřevo. Důvodem je také nedostatek dřeva na současném trhu. A proč právě bambus?

bambuusove-podklahy-4

Bambus je ve skutečnosti pouhou náhražkou dřeva, ovšem to neznamená, že by šlo o nevýhodu, spíše naopak. Hlavním přínosem je to, že bambusové výrobky, jako podlahy, stoly z bambusu a další, jsou velmi šetrné k životnímu prostředí a jedná se o obnovitelné zdroje, jejich rozklad je rychlý, metody zpracování velmi jednoduché a neškodné. Bambus dokáže vyrůst do výšky až 120 cm již za dva měsíce. V porovnání s klasickými dřevinami, kde to trvá 20 až 120 let, dosáhne zralosti mnohem dříve.

bambuusove-podklahy-3

Možná neznáte některé další zajímavosti, například to, že bambusové výrobky mohou svou pevností soutěžit s některými tvrdými dřevy, jako kupříkladu teak nebo borovice. Výborné vlastnosti bambusu jsou uznávány lidstvem již stovky let, vždy oceníte jeho trvanlivost a pevnost. Původními zeměmi, kde se bambus pěstuje tradičně již dokonce tisíce let, jsou Čína a Japonsko.

bambuusove-podklahy-5

Pokud jde o tvrdost a pevnost, bambus je podobně strukturován a dimenzován jako dub, který patří k nejvyužívanějším dřevinám. I když to tak na první pohled nevypadá, je bambus velice robustní a díky rychlému růstu také pružný. Bambus je považován za jeden z nejhledanějších materiálů na trhu. Může být použitý v mnoha podobách a vždy je velmi šetrný k životnímu prostředí, důvodem je mnohem nižší expanze než u jiných podobně tvrdých dřev.

bambuusove-podklahy-3

Také podlahy z bambusu jsou jedinečné a zvláštní a sluší moderním i konzervativním interiérům. Textury bambusu jsou pestré a dřevo má jasnou barvu, která prozáří nejen vnitřní prostory.

Stabilita růstu bambusu a odolnost vůči vlhkosti jsou jen některé z dalších skvělých vlastností. Bambusové podlahy jsou dodávány jako válcovaný výrobek, využívá se také baňkování a deformace, která nabídne snížené prvky.

bambuusove-podklahy-2

Bambus je jedním z nejvíce univerzálních materiálů na výrobu podlahy dnešní doby. Dá se aplikovat na širokou škálu povrchů.

bambuusove-podklahy-6

Zdroje:

  • https://homes.yahoo.com
  • http://www.ecotimber.com
  • http://www.laminate-flooring.com.sg/
  • http://homenewdesign.com
SHARE :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *