blog.simplehome.cz

Dekorace pro moderní domácnosti

Category : Interier design Led 5th, 2016

Moderní design je nezbytným předpokladem atraktivnosti některých interiérů dneška. Moderně zařízený interiér vytváří dojem dokonalé hladkosti. Můžeme zde najít i jistou podobnost s minimalistickými směry bytové architektury. Společnou mají zásadu „méně je více“.

doplnky-moderniho-interieru5

  Moderní styl interiéru využívá menšího množství materiálů, v jednoduchém, ale elegantním designu. Ačkoliv obecně zahrnuje dekorační motivy v jednodušším provedení, lze snadno docílit také luxusního moderního vzhledu.

doplnky-moderniho-interieru10

Hlavními dekoračními materiály pro moderní interiér jsou dnes různé kombinace kovových materiálů. Kovové materiály pro moderní sestavy nábytku jsou především ocel, chrom a nikl. Jsou sice o něco dražší než jiné kovy, kupříkladu mosaz a stříbro, ale přináší větší kvalitu. Dalšími výhodami jsou také sofistikovanost, jednoduchost a s tím spojená snadná údržba. Tyto materiály jsou obvykle využity u dekorativních předmětů, jakou jsou lampy, rámečky, kliky od dveří a u kuchyňských spotřebičů.

doplnky-moderniho-interieru9

Dalším prvkem moderní domácnosti je osvětlení. Jeho celkový design hraje velmi důležitou roli při zvýraznění elegance a prvků dané místnosti. Moderní osvětlení se využívá jako ústřední bod prostoru a podle intenzity nasvícení také dosáhnete toho správného barevného efektu. Jedním z nejvíce používaných architektonických prvků pro svícení je lampa v moderním designu. Ta dokáže navodit zvláštní atmosféru v jakékoliv místnosti domu.

doplnky-moderniho-interieru3

Zmínit musíme také barvu a texturu moderního interiéru. Pro moderní nábytek jsou nejvhodnější neutrální barvy (bílá nebo šedá), které by měly být dominantní a sloužit jako podklad, zatímco silnější tóny jsou integrovány do nábytku nebo dekorativních předmětů. Jedna věc je jistá, barevné schéma pro moderní interiéry by mělo být co nejlépe harmonizované. Zajistěte soulad mezi dominantní podkladovou barvou a barvou dekorací.

doplnky-moderniho-interieru

doplnky-moderniho-interieru2

doplnky-moderniho-interieru4

doplnky-moderniho-interieru7

doplnky-moderniho-interieru8

SHARE :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *