blog.simplehome.cz

Fasáda dělá tvář celého domu

Category : Exteriéry Bře 16th, 2016

V tomto článku si přiblížíme novinky, které se týkají fasád a jejich dekorací. Neříká se nadarmo, že fasáda dělá tvář celého domu. Jedná se o prvek stavby, který  de facto vytváří jakousi představu o tom, jak bude budova vypadat i uvnitř. Proto je potřeba klást obzvláště velký důraz na každý detail.

« 1 z 5 »

Fasádní obklady, o kterých bude dnes řeč, představují zcela nový směr. Hladké fasády z klasické omítky jsou poměrně dávnou minulostí. V poslední době jsme mohli často na fasádách vidět například dřevěné dekorace, ať už na bázi opravdového dřeva, nebo jen jejich imitace na bázi plastu, které překvapí svou odolností. Tyto dekorace však sebou nesou jednu základní nevýhodu. A to je fakt, že pokud obložíte fasádu těmito obklady – všechny budou vypadat úplně stejně. Není zde totiž moc velký prostor pro experimenty, a dá se říci, že každý obklad vypadá víceméně stejně, i když dochází k nepatrným obměnám v rámci odstínu.

Jedná se o obklady z přírodního, nebo umělého kamene. Dá říci, že se exteriérová architektura trochu vrací zpět do minulosti, protože trend kamenných domů byl ve světě hlavně v devadesátých letech, kdy se tento materiál začal hodně používat ve Spojených státech.

Výhoda spočívá zejména v tom, že tím, jak má kámen rozmanité barvy, tak se skvěle hodí jako doplněk k fasádní omítce. Jinými slovy můžeme obklady využít jako k celoplošnému obložení fasády, tak pouze k obložení určité části. To dává velký prostor architektům, ale i nápaditým domácím kutilům, kteří si dokáží  s rozvržením opravdu hodně pohrát a docílit tak dokonalého výsledného vzhledu.

SHARE :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *