blog.simplehome.cz

Kamenné interiery roku 2016

Category : Interier design Led 8th, 2019

Ať už si pustíme televizi nebo si čteme náš oblíbený časopis, z každé strany se na nás hrne spousta inspirací z bytového nebo interiérového bydlení. Trendem současného designu je však výrazné obložení stěn. Všechny trendy vycházejí standardně z obložení krbů, které bývají typicky dominantou celého vnitřního prostoru v domácnosti.

_Media_Default_In_piration_20Gallery_Stone_Cultured-Stone-Fireplace-03

A právě v obkládání krbů došlo v posledních letech k obrovskému vývoji. K jejich inovaci se začal používat kamenný obklad, který dokáže z nezáživného hladkého krbu vytvořit úplnou dominantu. Výsledný vzhled je dále podtržen plápolajícím ohněm, který tvoří s kamenem velmi výraznou, avšak tak přirozenou kombinaci. Pokud je pak krb umístěn například v obývacím pokoji, vytvoří spolu s kamenem velmi útulné prostředí v rámci celého bytu.

Kámen jako takový však nekončí při obkládání krbů. Právě naopak. Obkladové pásy se často používají například v ložnici.

Zdá se to jako vtip, ale právě za postelí to obkladu sluší nejvíc. Navíc přírodní kámen jako takový čistí vzduch a velmi přispívá ke zdravému spánku. Ve prospěch tohoto typu realizace hovoří také fakt, že obkladový kámen lze velmi dobře kombinovat s dřevem. Takže pokud máte v ložnici například velké šatní skříně, možná je velmi dobře kombinovat právě s kamenem.

Další využití najdou kamenné obklady v koupelně. Zde se může ukázat každý bytový designér. Kámen jako takový je možné z technického hlediska v koupelně velmi dobře využít. Je však třeba ho kvůli zvýšené vlhkosti v koupelně ošetřit hydrofobním nástřikem, takzvanou impregnací. Obklady vzhledem k jejich ostrosti na povrchu nedoporučujeme aplikovat do sprchových koutů, kvůli možnému zranění.

kuchyne-kamen-23

Své využití však kamenné obklady najdou i při modernizaci kuchyní. Kuchyně patří k jedné z hlavních místností v našem domě a jejich krásný vzhled ocení nejvíce ženy. Obklady lze použít jako dekoraci nad kuchyňskou linkou. V takovém případě pak doporučujeme volit menší tloušťku obkladu, pro jeho snadnější údržbu. Pokud je kuchyň spojená zároveň s jídelnou, můžeme obklady z kamene využít i zde. Barvu a odstín kamene je dobré vhodně kombinovat s odstínem podlahy.

SHARE :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *