blog.simplehome.cz

Ohebný kámen. Lze to?

Category : Interier design Úno 26th, 2016

Na trhu s kamennými obklady má už pár let své místo takzvaný flexibilní či ohebný kamenný obklad. Kamenná dýha je silná jen pár milimetrů, díky čemuž je zároveň také velmi lehká a ohebná.

Kamenná dýha je vyráběna z přírodního kamene (např. břidlice). Na podkladovou vrstvu, kterou tvoří směs pryskyřice a skelných vláken je přenesena velmi tenká vrstva přírodního kamene, který dodá obkladu přírodní vzhled k nerozeznání od pravého kamene. Jednotlivé prvky flexibilních kamenných obkladů jsou význačné svou kontinuitu a barevnými odstíny, vytvářejícími unikátní vzor. Jednotlivé listy kamenné dýhy se od sebe liší, protože každý kus se skládá z vrstvy skutečného přírodního kamene a žádné dva kameny nejsou úplně stejné.

ohebne-obklady-625 ohebne-obklady-625-2 ohebne-obklady-625-3

Flexibilní kamenné obklady tak seženete v desítkách barevných odstínů, v různých tvarech a provedení. Flexibilní obklady jsou skvělou imitací přírodního kamene a snadno díky nim proměníte exteriér nebo interiér bytu či domu. Konkrétně můžete vylepšit betonové zdivo, krb, plot, fasádu atd. K výhodám patří, že se každý kus dá ohnout, stříhat, ale jakmile se obklad nalepí – ztvrdne / zkamení. Po nalepení jsou tyto druhy obkladů odolné mrazu a paropropustné. Snadno se udržují, čistí a díky své nízké hmotnosti nezatěžují zdivo.

ohebne-obklady-625-4

SHARE :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *